Heslo:
Automat. přihl.:

25. dubna 2024 - odpolední vydání

Okrsková soutěž 2011

Na fotbalovém hřišti v Hybrálci se v sobotu 28. 5. 2011 konalo 1. kolo postupové soutěže v hasičském sportu. Pořádající SDH Hybrálec tím také oslavil úctyhodných 130 let od svého založení a při té příležitosti obdržel starosta SDH Hybrálec Antonín Pokorný medaili za zásluhy.

Složení okrsku č. 1 - Jihlava letos doznalo změnu ve smyslu rozšíření. Došlo ke sloučení s okrskem Vyskytná, a tak do jihlavského okrsku patří nově sbory SDH Plandry, SDH Bílý Kámen, SDH Vyskytná u Jihlavy a SDH Jiřín. Soutěž byla pořádána zároveň pro okrsek Větrný Jeníkov.

• pravý proud - Vojta Exner

Soutěž byla zahájena nejprve ukázkou činnosti zdravotníků, hasičů a policistů. K vidění byla sanitka, malá průprava první pomoci, dálniční policejní VW Passat a také výhled z plošiny Tatry HZS Jihlava.

Samotné sportovní klání bylo zahájeno štafetami. Zborenští hasiči startovali jako poslední v pořadí a předvedli suverénně nejrychlejší štafetu dne. Čas 75,19s byl v těžkých podmínkách deštivého dne o více než 2 sekundy rychlejší oproti nejbližší konkurenci. Skvělý výkon podali tito zborenští hasiči:

• okno - Honza Havlíček
  • zeď - Míra Vodička
  • lávka - Jarda Pulicar
  • hasičák - Ondra Havlíček

Po štafetách následovaly požární útoky na 2B se sáním. Zborenští hasiči opět startovali jako poslední a dosáhli času 35,55, který nepatří právě do výstavní síně SDH Zborná, ačkoliv nedošlo nikde k výrazné chybě. Čas Zborné tak byl až 6. v pořadí.

Vzhledem k způsobu vyhodnocování soutěží tak Zborná skončila na celkovém 4. místě v okrsku, což je nejhorší umístění za posledních 9 let. Částečně se tak stalo díky sloučení okrsků, čímž přibyla konkurence (před Zbornou skončily 3 sbory patřící původně do okrsku Vyskytná), částečně nedodržováním pravidel ohledně "mašin", a svou (a velkou) vinu samozřejmě nese nedostatečná příprava. K medaili stačilo čas útoku stlačit k hranici 32s, což v silách Zborenských hasičů rozhodně je.

Díky i přes to patří všem hasičům, kteří Zbornou reprezentovali, i všem, kteří hasiče přijeli v tento (co se týče počasí) nepříjemný den podpořit. Výkon ve štafetě musel potěšit každého.