GPS: 49°26'20.594"N, 15°34'28.087"E

Zborná

Jihlava

Přihlášení

Login:
Heslo:
Automat. přihl.:

29. května 2024 - odpolední vydání

Zborenské hasiče zradila na soutěži v Kalhově technika

V sobotu 9.7.2011 se v Kalhově konal 2. ročník netradiční soutěže v požárním útoku.

Nově zvolený vrchní soutěžář Vodi dal dohromady tento tým hasičů: koš - Jiris, savice, rozdělovač - Lukáš H., mašina - Vodi, Bčka - Jindra, rozdělovač - Lukáš P., levý proud - Máťa, pravý proud - Ondra.

Kalhovská soutěž je netradiční některými překážkami, které je třeba během útoku zdolat. Ta první je hned na startu, kdy celé družstvo musí překonat cca 20 metrů dlouhou, vratkou (usazenou na duši od traktoru) lávku přes rybník, přeběhnout hráz rybníka, proskákat pneumatikami na zemi a pak teprve se první hasiči dostávají k základně. Další překážky už jsou pouze pro proudaře, kteří ještě navíc musejí překonat balík slámy a vylézt na vyvýšenou plošinu, odkud plní 60litrový terč.

Vzhledem k faktu, že není možné, aby se všichni hasiči dostali k základně zároveň, vymysleli jsme několik strategií, jak vyrovnat tento hendikep a všechno včas stihnout. Varianty byly 3 nebo 4, tu finální jsme zvolili až několik okamžiků před startem.

Troufám si tvrdit, že jsme útok provedli opravdu rychle, patřili jsme minimálně k nejrychlejším. Všechno klaplo na jedničku. Ovšem veškeré naděje pohřbila naše mašina, která prostě ne a ne nasát. Vše bylo připravené a čekalo se pouze na vodu. Nezbývalo, než bezmocně přihlížet a počítat ztracené vteřiny. Těch bylo nakonec opravdu hodně a odsoudilo nás to až k 7., předposlednímu místu.

Po útocích pak proběhla ještě soutěž jednotlivců v běhu přes lávku tam a zpátky. Ze zborenských hasičů, kteří se soutěže odvážili, byl nejrychlejší Ondra, Vodi a Lukáš pak doplatili na záludnosti lávky. V celkovém pořadí patřil Ondra k nejlepším, přesné výsledky ale nejsou k dispozici. 

Pokud chceme v budoucnu uspět na jakékoliv soutěži nebo i u zásahu, bude nutné minimálně nechat opravit sání naší stříkačky. Podobný výpadek nebyl první, a bez opravy ani poslední. Do té doby se budeme jezdit pouze účastnit. 

Na závěr bych ještě chtěl pochválit jak soutěžáře Vodiho za organizaci družstva, tak motače Máťu, který včas před bouřkami zajistil úklid hadic. Takhle by to mělo fungovat :-) 

Autorem fotografií je Michal Delín z Hybrálce, kterému patří dík.

Datum poslední změny: 20.07.2011 08:48:13

Lukáš Havlíček

Komentáře >> přidat

Milda tenkdopijejihlavskoujedenactku@seznam.cz <

14. 07. 2011, 22:42:10

No, masina je mozna porouchana, jenze to se da zjistit driv, nez na vostro na soutezi. Mozna by stalo za zvazeni delat pravidelne dejme tomu mesicni kondicni utoky. I ten stroj bez pravidelneho treninku nemuze podat super vykon. Vytahnete po pul roce z garaze auto a pak mu dejte plnej ceres. A zas za pul roku - moc dlouho ho to bavit asi nebude.

Přidat komentář

Vložit komentář

HTML tagy nejsou povoleny, zachovány budou řádkové zlomy při odentrování.

Jméno:
Jméno:
Email:
Email
WWW:
Komentář:
Smajlíci: *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01*

Design, kód a programování Lukáš Havlíček | Copyright © 2011 zborna.cz | Administrace