GPS: 49°26'20.594"N, 15°34'28.087"E

Zborná

Jihlava

Přihlášení

Login:
Heslo:
Automat. přihl.:

29. května 2024 - odpolední vydání

VI. memoriál Jardy Coufala a Pepy Sýkory ve Smrčné

Prolomení smůly a historicky první výhra ve Smrčné. Takové jsou pocity ze soutěže. I když ještě pár hodinek před startem viselo ve vzduchu mnoho otazníků a všechny se týkaly startu mužského družstva.

Z klasické sestavy chyběl Vodi, že prej musel na autoškolu. Další odpadlík byl Lukáš, ten zas musel na svatbu, ale má plus, že se aspoň omluvil dopředu. Vpředu pak chyběl Vojc, který má něco s nohou. Naštěstí se na všechno přislo včas, a tak Jarda s mojí spoluprací obvolal několik dalších lidí.. Volalo se Martinovi, ten byl někde ve Znojmě na rybách, Lumírovi, kterej zase makal v práci, a Kubovi. Ten to pro jistotu ani nezvedl. Nakonec nás zachránila stará škola, konkrétně Bafík a Pavel. Startovali jsme s v této sestavě:
Strojník: Jarda
Savice: Grübber
Koš: Jiris

Béčka: Bafík
Rozdělovač: Peťa
Levý proud: Máťa
Pravý proud: Pavel

Holky naštěstí tým poskládaly, ale menší problémy byly. Janča Holubová v pátek slavila své 18. narozeniny (všechno nejlepší) a půlka dívčího týmu s ní. Ještě v 10 ráno se válely na boudě..
Holky startovaly ve složení:
Katka Kameníková
Janča Holubová
Eva Němcová
Jana Němcová
Kamča Vodičková
Verča Račická
Terka Pulicarová
Rozestavením si nejsem úplně jistej, tak radši nebudu psát nic (kdo nic nedělá, nic nezkazí).

Soutěž se běžela tak, jako každý rok, tj. hasičský útok jako první a štafeta. Oboje bez možnosti náhradního pokusu. Útok se běžel na 2 béčka se sáním jak muži, tak ženy a štafeta byla standardní, 4x 100m překážek.
První útok rozběhly děti z Bedřichova a hned po nich nastoupily ženy. Naše holky si vylosovaly 4. start, což byl zároveň poslední ženský. A muži startovali jako 10. z celkového počtu 12 týmů.

Holky rozběhly útok celkem slibně, ale nakonci bohužel nezkrotila hadici jedna ze slečen Němcových, doufám že mě omluvíte, když vám řeknu, že si opravdu nejsem jistý která, což mělo suma sumárum za následek celkový čas 46:44.
Muži se starou školou v týmu měli nějaké pochybnosti, které po odběhnutí útoku zcela zmizely. Všechno běželo v rámci možností jako na drátkách a čelist nechal pootevřenou nejeden návštěvník akce.. Čas 32:28! Styďtě se, vy mladý! :D Nakonec se ukázalo že to byl nejrychlejší čas celé soutěže a v boji o putovní pohár postupovali muži ze Zborné z prvního místa.

Hasičská štafeta 4 x 100 metrů překážek byla premiérou pro naše holky. Mělo se běžet ve stejném pořadí jako útok, ale holky se na řadu dostaly již jako třetí.
Štafetu rozbíhala Terka, jejíž překážka byla okno. Prvních sto metrů dobrých a první předávka.. Na bariéru (holky odhaduju cca 70cm) byla připravená Katka. Svých sto metrů slávy si užila a působila jako tornádo. Překážku zvládla bez nejmenších problémů a předávala Evče. Na tu čeklala lávka a znalí hasičského sportu ví, že se jedná o nejtěžší překážku, na které se dá hodně získat, bohužel i ztratit. Vlivem špatně utaženého pásku Evě v půlce lávky vypadl kolík a musela se vracet.. Diváci po ní pokřikovali rady a Evu to akorát mátlo. Svojí stovku doběhla, ale už byla veliká časová ztráta. Poslední úsek s přenášením hasičáku zbyl na Janču, která zaběhla dobře. Je škoda že premiéra nebyla taková jak jí holky nacvičily, ale vůbec se není za co stydět. Hlavně že doběhly!
Chlapi nastoupili ve složení Grübber okno.. Myslim že jsem zaběhl standardně :D. Předávka Peťovi, který měl bariéru (u chlapů 2m).. V pohodě přelítl a předával Jardovi.. Jarda sice zaváhal a několik vteřin ztratil, když spadl hned na začátku lávky, ale všechno napravil a doběhl.. Předával Vodimu, který se stihl z autoškoly chvíli před štafetou dopravit a zaběhl dobrej výkon.
Celkově náš výkon stačil na průběžné 1. místo, které už nikdo nedokázal atakovat.

Celková bilance soutěže dobrá, dva poháry:) Výhra Memoriálu 2008 a putovní, který byl céélý skleněný. Pak zbývala ještě formalitka (podepsaní papíru že jim pohár neukradnem) a jelo se domů..
Smůlu jsme konečně prolomili a dokázali poprvé ve Smrčné vyhrát. Ten správný recept na tuhle soutěž bude určitě ve starý gardě. Jak sme dostali kluky ze starý školy do týmu, hned všechno šlo.. Proto doufám, že příští rok budou startovat 3 Zborenské týmy. Muži, ženy a staří muži.. A příště bude těch pohárů ještě víc!

Fotky a celkové výsledky a časy všech týmů dodám brzy, zatím nejsou k mání.

Datum poslední změny: 15.06.2008 09:26:00

Jan Havlíček

Komentáře >> přidat

Jarda hostinec@zborna.cz <

21. 06. 2008, 21:23:42

Pěknýmoc

Majda

17. 06. 2008, 12:12:34

Ahoj jen ti doplním informace na pravim C byla Evča. jinak složení bylo Mašina Káťa, Savice Terka, Koš Verča, B Janča N, rozvaděč Janča H a levi C Kamča. Jo a ještě Evča si na závodě při rozmotávání hadice na přemotání rozbila hlavu ale prej jí nic nebylo tak závod odběhla.

Petra Nečadová

16. 06. 2008, 20:59:04

Ahoj zdravím speciálně Petra Pulicara, tak koukám, že se v sobotu zase uvidíme na okrese a bacha ne aby jste jeli do Třeště, bude to v Batelově. Petra (Žandy) SDH Boršov

jiris

16. 06. 2008, 12:34:41

Hans: jo jo pardooon

Grübber

15. 06. 2008, 21:58:06

Jiris, a co Jarda, na tohos uplne zapomnel ten prispiva casto ;)

Lukáš lukas.havlicek@email.cz <

15. 06. 2008, 21:41:12

Byli jsme dneska vyzkoušet 100m s překážkama. Nic moc. Ale asi lepší jak na minulým okrese. Snad to do soutěže vylepšíme

Lukáš lukas.havlicek@email.cz <

15. 06. 2008, 21:40:08

ZBORNÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!

jiris

15. 06. 2008, 20:24:39

kdo je NEJLEPŠÍ ????????

jiris

15. 06. 2008, 20:23:53

hansi, jsem rád že je u nás další spisovatel, protože na mne a lukáše už je toho až moc, tak jen houšt takovejmhle článkům( hlavně s takovýdlema výsledkama )

Grübber

15. 06. 2008, 13:24:48

No přátelé tak sypte komentáře, tohle je moje premiéra v psaní článků, tak chcu nějaký reakce

Milda tenkdopijejihlavskoujedenactku@seznam.cz <

15. 06. 2008, 10:42:09

Tak jsem sebe a celou svou rodinu konecne dokopal k tomu, abych svoji pritomnosti podporili Zbornou. Do sobotniho odpoledne jsem bohuzel nemel moznost nase hasice a hasicky videt v akci. Musim rict, ze jsem byl skutecne prekvapen. Jednak odhodlanim a jednak vykony. Utok byl jednoznacne nejlepsi (muzi). Je jasne, ze v situaci kdy neni moznost oprav, staci nejaka drobnost, je po utoku a muze se jed domu. Kdyz, ale vse klapne, je radost se na to koukat. Stafeta holek bohuzel doplatila na skutecnost, ze opasky nejsou jaksi pro takove krehulky jakymi je treba Terezka konstruovane, ponevadz i te, malem kolik pri proskoku oknem vypadl. To damy z Pistova tento problem neznaji. Stafeta muzu se nesla v duchu rychlosti (proste mladejm klukum to beha). Nejtechnictejsi usek lavky Jarda zvladl s bravurnosti sobe vlastni, kdyz nekdo zarval s obecenstva "platim" a Jarous si dal sve hospodske kolecko - (nic ve zlem Jardo). Nebyt teto drobnosti, tak byla stafeta opet nejrychlejsi. Kdyz vememe na vedomi, ze technicky vybavejsi a s tradici vice jak 120 ci 130 let Sbory vyhoreli, tak opravdu smekam. Diky za pekne odpoledne.

Lukáš lukas.havlicek@email.cz <

15. 06. 2008, 10:23:55

Bomba! To sem teda nečekal, v takhle slepený sestavě.. Star(š)í hasiči a nová mašina = historický úspěch Zvlášť pak oceňuji ty, kteří byli na savicích, protože nasadit koš a spojit savice není jen tak, visí na tom úspěch či neúspěch útoku a pokud to je napoprvé.. Gratuluju. Holky mají zkušenosti a příště to bude na bednu Sou na sebe veteráni aspoň pyšní?

Přidat komentář

Vložit komentář

HTML tagy nejsou povoleny, zachovány budou řádkové zlomy při odentrování.

Jméno:
Jméno:
Email:
Email
WWW:
Komentář:
Smajlíci: *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01*

Design, kód a programování Lukáš Havlíček | Copyright © 2011 zborna.cz | Administrace